Продолжување на тема на само-направени полици и лавици за дома работилница или гаража, подигната во статијата "само-направени полици - полиците на навој прачки," Сакам да го споделам уште неколку варијанти на нивниот аранжман. Најмногу едноставен полиците може да се направи со помош на жици. Јажиња и кабли, на различни дијаметри во изобилство се продаваат во продавници со хардвер. Нивната цврстина на истегнување, дури и во најсуптилните, ..

Прочитај повеќе

Една мала површина од 6 акри земјиште, е на располагање на сопственикот на иднината на страницата со куќа и одржување градина, тој бара посебно внимание и изготвување јасен план за акција. Нормално, како земја области се наменети за изградба на куќа. Во затворен простор мора да се земе во предвид локацијата на сите важни објекти да се направи поудобно и удобно место за одмор, како и го напушти теренот за ..

Прочитај повеќе

Денес, многу сопственици на станови се применуваат многу напор, промената стандарден балкон или чардак, поставување на топлинска заштита и модерен рамка со стакло. По завршувањето на затоплување на чардак или балкон, многу на мислата на претворајќи ги во полноправно прилог на простор за живеење со комбинирање. Во зависност од локацијата на балконот е во комбинација со кујна, спална соба, детска соба. ..

Прочитај повеќе

данок Малкумина знаат дека за домување, односно една семејна куќа може да биде изградена со попуст, кои државата компензира. До денес, државата е подготвена да се врати на 260 илјади рубли (и брачните другари може и 520 илјади рубли.), Кој гради и одбивања имот не преземат предноста на. За да го направите ова, мора да: 1. Бидете обврзник на персоналниот данок на доход (да работат со "бели ..

Прочитај повеќе

Влезот сала - голема соба, на прв поглед, помошните. Но, тоа не е причина да се одрече свој шарм и стил - тоа е во оваа соба има обврска за домаќините и гостите да се потопи во уникатна атмосфера на куќата. Исто така, на прашањето на ергономијата во салата добива предност, затоа што нејзината површина е обично многу скромни. Како да се пресмета буџетот, да се направи мал холот домот, ..

Прочитај повеќе

Огледало - мистериозниот објект. Се чини дека тоа го чита мисли, проценува акции. Тој е заслужен за мистични својства. Не гледам лошо расположение во текот на својата болест. Огледало - е важен елемент за внатрешни работи, која постои во секој дом, кој се користи како предвидената намена, а како предмет на декорација. Многу од верувања за астрална дух, седи во огледало што смрди надвор ..

Прочитај повеќе

Каде да се реши? Во град или во предградијата? Во куќа или стан? Овие прашања покренати од страна на многу семејства, кога ќе почнат да се планираат својата иднина. Проектот е станбена зграда со вкупна површина од 120 квадратни метри. метри. Куќа или стан Секоја од овие опции има добрите и лошите страни. Еден како што децата секогаш ќе одиме во затворен простор на вашиот двор, ..

Прочитај повеќе

Производителите се повеќе се снабдување на своите загревачи на вода "сува Tenom", ветувајќи дека ќе го продолжи животот на производот и да се олесни одржувањето на уредот. Значи без разлика дали тоа е навистина достоен за тоа и да платат за таква "шоу-оф"? Апаратурата и разликите во стандардот греалки грејач (тубуларна грејач) е поставен директно во резервоарот за вода и го загрева директно, а во котли ..

Прочитај повеќе

Без разлика дали ќе го направите сами или со помош на поканети експерти поправки. Овие правила дојде во рака, во секој случај, принудувајќи да се соберат сила и да се спаси малку. И покрај разгорување на кризата, Продавници за градежни материјали лета подобро hotcakes. Поправка - тоа не е најлош начин да се инвестира. Покрај тоа, оптимизиран простор го прави возможно да се оптимизира на животот на многу подобар живот хакирањето. ..

Прочитај повеќе

Кујна - душата на било станови, куќи, семејни агол на удобност и спокојство. И ако го третираат добро, тоа е боја кујната фстаци да ја дава својата светлина жители пролет, енергија, чувство на радост и топлина. Освежувачки чаша кафе во утринските часови во кујната како позитивни емоции и живост, и зелени или билен чај во доцните попладневни часови се намали стресот ..

Прочитај повеќе